Trabzon'un En Popüler Firma Rehberi Sitesine Hoşgeldiniz. Sitemizde şuan online 30 ziyaretçi, 0 online firma, toplam 2367 firma, 150 ilan, 278 ürün bulunmaktadır.
ANA SAYFAM OLSUN FAVORİLERE EKLE REKLAM TRABZON İLETİŞİM
 
Yeni Üyelik  /  Şifremi Unuttum
YENİ FİRMALAR
Seyidoğlu kebap lahmacun pide
Ahseni
Cep dünyası teknik servis
Onem reklam
Cihan teknik
Tüm Yeni Firmalar
KAMPANYA İLANLARI
(kpss)öğretmen adaylarina büyü
Duşakabin`de kampanya
Bu fırsat kacmaz
Bu fırsat kacmaz
Tüm Kampanya İlanları
ALIM İLANLARI
Porselen fuse unit
Sanayi dergisi ikitelli organ
Mobilya dergisi mobilya ahşap
Ay dem reklam ajansı gazete il
Tüm Alım İlanları
SATIM İLANLARI
Satilik arsa
Tanjantta satılık daire
El terminali
Satılık citroen berlingo
Tüm Satım İlanları
EMLAK İLANLARI
Beşirlide satılık lüx daire
Aydınlıkevler mahallesi satılı
Yenicuma`da kiralık ev
Karşıyaka mahallesi satılık ev
Tüm Emlak İlanları
İŞ İLANLARI
Deneyimli kalfalar
Pazarlama satış elemanı
İzmirde kompozit panel ve giyd
Türkiye`nin her yerinden elem
Tüm İş İlanları
KİRALAMA İLANLARI
Park tur rent acar
2.el ve sıfır forkliftler alım
Zemin etüt sondaj makinesi kir
Samsun şimşek oto kiralama ren
Tüm Kiralama İlanları
ŞİRKET SEKTÖRÜ
Gıda Sanayi
FİRMA BİLGİLERİ
Kobyalar
  27.04.2010 tarihinde eklendi ve 4485 kez incelendi.
» İsim : KOBYALAR
» Pozisyonu : ..
» Çalışan Sayısı :
» Yıllık Ciro : ..
 
FİRMA BİLGİLERİ
Adres : Yavuz Grup Yolu 2.Km Çarşıbaşı/Trabzon
Bölge : Çarşıbaşı
Telefon : 462821 26 07
Cep Telefon : 462821 26 08
Faks : 462821 43 90
Web Site : http://www.kobyalar.com
FİRMA HAKKINDA
Kobyalar grup olarak aıle bireylerimiz uzun yıllar bulundugumuz bölge ve yakın bolgelerde 1940 yılından ıtıbaren her zaman tıcaretın ve ozellıkle uretımın agırlıklı tıcaretın ıcınde olmuslardır. İlk olarak aıle buyuklerımızden hacı ısmaıl kobya ıle baslayan tıcarı hayat daha sonra ogulları sevket kobya ve huseyın avnı kobya ıle 1990 yılına kadr adi ortaklık olarak kırtasıye, manifatura, tuhafiye, beyaz ve kahverengi esya, tupgaz bayılıgı olmak uzere bırcok degısık alanda tıcarı faalıyetlerını surdurmuslerdır.

Ayrıca tum bu faalıyetlerının dısında 1968 yılında balıkcılıkla iştigal etmeye başladılar. dönemin şartlarına göre sürekli yeniliklere ayak uydurarak 1990 yılına kadar balık avlama ve pazarlama faaliyetlerini yürüttüler. Ancak degisen şartlar ailenin balık avcılıgı ve pazarlaması faaliyetlerinin 1990 yılında tekneleri ve tüm ekipmanlarını devrederek sektörden çıkmıştır Bu arada 1989 yılında kurumsallaşma adına KOPYALAR A.Ş. adlı firmayı kurarak degişik sektörlerdeki faaliyetlerini tek çatı altında toplamiştir.

Bu gelişmenin ışıngında ailenın planlarında daha önce de olan akaryakıt sektürüne yatırım yapma fikri geliştilerek uygulanmaya başlandı. ve ilk akaryakıt istasyonunu 1991 yılında Yalova içinde hizmete açılmıştır. Yapılan akaryakıt dagıtım işletmesi yatırımı olumlu sonuçlar verince 1994 yılında tekrar balıkçılık sektörüne ama bu sefer karada olmak kaydıyla geri dönerek 120 ton/saat kapasiteli bir tesis satın alındı. Yine aynı yıl 2. akaryakıt istasyonu hizmete açıldı. ancak akaryakıt sektöründeki gelişmeler yıllar itibari ile firmanın bu sektörden çıkmasına ve balıkçılık , balık işleme ve degerlendırme alanlarında faaliyetlerine agırlık verme ve bu alanda yatırım yapma kararlarını almıştır.

120 ton/gün kapasitli balık unu ve yagı tesisi ilk yıllarda, sektörle uyumlu çalışabildi. Ancak devam eden yıllar itibari ile tesis büyütülmesi ve modernize edilmesi gerekmekteydi. 2000 yılında buna istinaden üncelikle 470 ton/gün kapasiteye ulaşmıştır. Ayrıca seperatör ve dekantör modernize edilmiştir. 2003 yılında strajetik bir karar alınarak sektörde bir ilk olarak DALYAN LTD. ŞTİ. 700 ton/gun kapasiteli güzelceçay tesisi yapılmasına karar verildi ve 2003-2004 avlanma sezonuna yetistirildi. Devam eden yıllarda hem işlemesi tabi tutulan balık miktarı ve devreye alınan yeni üniteler ile 2008 yılına gelindiginde grup olarak hem kapasite hem de kapasite kullanma oranı bakımından sektör 2. ligine ulaşmıştır.

İçinde bulundugumuz yıl itibari ile mevcut 1200 ton/gun DALYAN LTD. ŞTİ Gizelceçay , 1200 ton/gün KOPTUR LTD.ŞTİ. Çarşıbaşı , 350 ton/gün SPOO HAMSA Gürcistan tesisleri ile 2750 ton/gün kapasiteye ve ayrıca kendi alanında uzman ve dünyada tek olan ATLAS- STORD DENMARK firması ile birlikte yürütülen çalışmalar neticesinde çevreye ve geri kazanıma verdigimiz öneme binaen Güzelcaçay ve Çarşıbaşı tesislerimize evaparasyon sistemi (WHE FEELİNG film evaparasyon) kazandırarak hem kalite, hem çevre hem de ekonomik degerlere katkıda bulunulacaktır.

Kobyalar Grup olarak 1940 yılında başlayan ticari hayatımızda birçok alanda faaliyet gösterilmiştir. Hangi ticari faaliyet olursa olsun her zaman dürüstlük, kalite ve iyi hizmet aile gelenegi olmuştur.

Her zaman güven ve kalite hedefimizdir.
 
FİRMA ÜRÜNLERİ
Şu an bir ürün bulunmamaktadır.
ETİKETLER
kobya , balık , unu , balık , yağı , su , ürünleri , akerko , cpoo , hamsa , koptur , dalyan ,
FİRMA İLANLARI
Şu an başka bir ilan bulunmamaktadır.
FİRMA KATALOGLARI
Şu an bir katalog bulunmamaktadır.