Trabzon'un En Popüler Firma Rehberi Sitesine Hoşgeldiniz. Sitemizde şuan online 50 ziyaretçi, 0 online firma, toplam 2367 firma, 150 ilan, 278 ürün bulunmaktadır.
ANA SAYFAM OLSUN FAVORİLERE EKLE REKLAM TRABZON İLETİŞİM
 
Yeni Üyelik  /  Şifremi Unuttum
YENİ FİRMALAR
Seyidoğlu kebap lahmacun pide
Ahseni
Cep dünyası teknik servis
Onem reklam
Cihan teknik
Tüm Yeni Firmalar
KAMPANYA İLANLARI
(kpss)öğretmen adaylarina büyü
Duşakabin`de kampanya
Bu fırsat kacmaz
Bu fırsat kacmaz
Tüm Kampanya İlanları
ALIM İLANLARI
Porselen fuse unit
Sanayi dergisi ikitelli organ
Mobilya dergisi mobilya ahşap
Ay dem reklam ajansı gazete il
Tüm Alım İlanları
SATIM İLANLARI
Satilik arsa
Tanjantta satılık daire
El terminali
Satılık citroen berlingo
Tüm Satım İlanları
EMLAK İLANLARI
Beşirlide satılık lüx daire
Aydınlıkevler mahallesi satılı
Yenicuma`da kiralık ev
Karşıyaka mahallesi satılık ev
Tüm Emlak İlanları
İŞ İLANLARI
Deneyimli kalfalar
Pazarlama satış elemanı
İzmirde kompozit panel ve giyd
Türkiye`nin her yerinden elem
Tüm İş İlanları
KİRALAMA İLANLARI
Park tur rent acar
2.el ve sıfır forkliftler alım
Zemin etüt sondaj makinesi kir
Samsun şimşek oto kiralama ren
Tüm Kiralama İlanları
ŞİRKET SEKTÖRÜ
İnşaat / Mühendislik
FİRMA BİLGİLERİ
KASIM MÜHENDİSLİK
  25.01.2010 tarihinde eklendi ve 4855 kez incelendi.
» İsim : YENAL KASIM
» Pozisyonu : Firma Sahibi / Ortağı
» Çalışan Sayısı : 4
» Yıllık Ciro : ..
 
FİRMA BİLGİLERİ
Adres : Onbaşı işhanı No:87/4 Trabzon
Bölge : Merkez
Telefon : 462321 0946
Cep Telefon : 532352 5371
Faks : ..
Web Site : http://
FİRMA HAKKINDA
Zemin etüt çalışmalarını gerekli kanunlara uygun olarak, yetkili mühendislerimizle, doğru değerler ve ölçülerle, işinde uzman elemanlar ve modern cihazlarla ,hızlı ve itinalı çalışarak , Müşterilerimizi en doğru şekilde yönlendirmek ve yapıları sağlam zeminlere oturtmak en büyük amacımızdır.
Zemin Etüdü ProjelendirmeBina Etüdü & GüçlendirmeSismik AnalizSu AramaMini Kazık & Fore Kazık


MİSYONUMUZ
Zemin etüt çalışmalarını gerekli kanunlara uygun olarak, yetkili mühendislerimizle, doğru değerler ve ölçülerle, işinde uzman elemanlar ve modern cihazlarla ,hızlı ve itinalı çalışarak , Müşterilerimizi en doğru şekilde yönlendirmek ve yapıları sağlam zeminlere oturtmak en büyük amacımızdır.
Saygılarımla,

-Zemin etüdü - Zemin Etudu İstek Formu Göndermek İçin Tıklayınız

-Su sondajı - Su Sondajı İstek Formu Göndermek İçin Tıklayınız

-Yeraltı çalışmaları

-Fore kazık

-Minikazık

Nasıl Çalışıyoruz
Arazide yapılan incelemeler sonucunda, arazini büyüklüğü, arazinin konumu ve yapı durumuna göre zemin etüdü yapılacak alanı belirlemekteyiz. Bu alan genelde yer altı hatlarının geçmeyeceği ve zeminin en önemli noktalarında yapacağımız testleri öngörecektir. Bu konuda hassaslık çok önemlidir. Deprem yönetmeliğine uygun bir yapı yine deprem yönetmeliğine uygun bir zemin etüt projesinden geçmektedir. Araziye gelen mühendisler burada gerekli ölçümleri aldıktan sonra buraya gelecek olan sismik analiz cihazımız ve zemin etüdü makinemızın nerelerde çalışma yapacağını belirlemektedir. Arazinin büyüklüğü esas alınarak sondaj,sismik analiz ve araştırma çukuru sayıları artırılır. Genelde arazide belli bir yükseklikte dolgu zemin olabilir. Bu dolgu zeminden sonra binamızın temellerini yapacağımız gerçek zemine ulaşılabilir. Bazı alanlarda bu zemin çok derinlerdedir. Yapılacak sondaj da buna dikkat edilir. Sondaj zeminin derinliğine göre yapılır. Çıkan numuneler belli bir sıraya ve derinliğe göre muhafaza edilir. Numuneler, Bayındırlık Bakanlığı onaylı Labarotuvarlara gönderilir.Burada dayanım, sıkılık ,taşıma gücü vs.. testlerinden geçer ve bir rapor halinde tekrar firmamıza gönderilir. Yine sismik analiz cihazının araziye kurulmasıyla da değerler meydana çıkar ve firmamıza gönderilir. Aldığımız numunelerle birlikte diğer grafik ve yorumlar çıkartılır.Arazinin gerekli evraklarıyla birlikte; Belediye ,bağlı bulunduğumuz oda ve diğer mühendis arkadaşlarımızın imzalarıyla rapor oluşturulur. Firma yetkilisine teslim edilir.
Zemin Etüdü Projelendirme
Zemin etüdü projeleri çıkan yeni yasayla zorunlu hale gelmiştir. Herhangi bir arazide üzerine yapılacak (bina,tesis,depo vs..) belediye onaylı , bir bakanlığa yada başka bir kuruma bağlı, arazinin belli araştırmalar,deneyler,testler sonucu, arazi hakkında detaylı bilgi vermek , araziyi projelendirmek ve yorumlamayı kapsamaktadır. Üstüne yapılacak tesisin veya konutun en doğru değerlerle yapılmasını sağlamaktır. Güçlendirmeler gerekiyorsa bunları belirtmek ve arazide olabilecek risk durumlarını detaylandırmak gibi bir çok önemli konuda bilgi sağlamak için yapılan önemli ve bilgiye dayanan bir projedir. Depremle yüz yüze olan ve deprem kuşağında bulunan ülkemizde bu tür projeleri emin ellere teslim etmek .Yapılan işlerde gerçek değerlere ve numunelere ulaşmak bunlarla ilgili yorumlar da bulunmak ve yaptığımız projede bulunacak tesislerin güvenli ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlanmasını sağlamak en büyük hedefimizidir.

 
FİRMA ÜRÜNLERİ
Şu an bir ürün bulunmamaktadır.
ETİKETLER
zemin , etüdü , su , sondajı , trabzon , sismik , su , zemin , kasım , mühendislik
FİRMA İLANLARI
Şu an başka bir ilan bulunmamaktadır.
FİRMA KATALOGLARI
Şu an bir katalog bulunmamaktadır.